neden egra akademi ?

Medyada taşımacılık sektörü ile ilgili olarak gün geçmiyor ki, olumsuz bir haber çıkmasın. Hemen her geçen gün ya bir ulaşım kazası ya da bir sürücü yolcu kavgasına tanık oluyoruz. Özellikle büyükşehirlerde meydana gelen olaylar çok dikkat çekmektedir. Meydana gelen olumsuz bu olayların kökeninde neresinden bakarsanız bakın temelde insan hatası bulunmaktadır. Şu hâlde yapılması lazım gelen şey bu unsuru odaklanmak ve bu bağlamda bir şeyler yapmak gerektiği inancıdır.
 
Yaşanılan trafik kazalarının da yüzde 96’ısı insan hatasından kaynaklanmaktadır. İşte bu önemli sorunu doğru bir şekilde teşhis eden egratur® sorunun kökünde çözmek için sürücülerin eğitilmesi ve davranış-tutum değişikliği meydana getirilmesi gerektiğine karar vermiştir. Böylece taşımacılık sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekte olan inovatif ve profesyonel bir eğitim şirketi olan yamacegitim, Eğitim, Bireysel Gelişim ve Danışmanlık Şirketi ile bir iş birliği yoluna giderek profesyonel destek almaya karar vermiştir. Hemen sonrasında Kasım 2019 tarihinde egratur® akademi’yi oluşturarak sürücü eğitim çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.
 
Bildiğiniz gibi insan davranışlarını değiştirmek son derece zor ve bir o kadar da gerekli bir durumdur. Kaldı ki, bu gerçeği derinden hisseden bireyler olarak çocuklarımızı ne yapıp edip en iyi okullarda sırf bu davranış değişikliğini meydana getirebilmek için uzun yıllar okutmaktayız. İşte bu noktada uzun yıllar içerisinde sahada yaşanan pek çok gelişmeyi aynı zamanda bilimsel süreçlerle birleştirerek Türkiye’nin sürücülükle ilgili ilk ve tek başucu kaynak kitabı olan "Sürücünün Seyir Defteri" adlı yayını meydana getiren eğitim danışmanı ve sosyolog yazar Levent Şahin ile buluşarak sürece son şeklini vermeye çalışmış durumdayız.
 
Özellikle sürücülerle ilgili olarak stratejik, proaktif ve pedagojik unsurları bünyesinde barındıran özel bir eğitim programı hazırlanarak egratur® akademi bünyesinde hayata geçirilmiştir. Temel amacımız "insan" odaklı bir eğitim anlayışı olduğu için sürücülerimize peki çok alanda katkı sunmaya odaklanmış durumdayız. Bu bağlamda sürücülerimizi aşağıdaki alanlarda eğitim sürecine tabi tutmuş durumdayız:
 
1) Mesleki eğitim,
2) Bireysel gelişim eğitimleri,
3) Trafik ve yol eğitimleri.
 
egratur® akademi yukarıda belirtilen alanların her birinde sürücüye dokunan, meslek boyunca durmaksızın devam eden, sürekli tazelenen ve yenilenen bir bakış açısıyla eğitim çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. Sürücü tutum ve davranışlarını değiştirmenin tek ve en doğru yolu olan eğitim işte bu açıdan son derece önemli bulunmaktadır.
 
egratur® toplumdan kazandığı birikimlerini tekrar topluma geri vermek misyonuyla hareket eden inovatif ve profesyonel bir işletme olarak yeni bir iş modeliyle müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Sektörde bir ilk olan sürücü eğitim çalışmalarının kısa sürede sonuç vereceğini ve bu vesileyle yaşanabilecek pek çok sorunun üzmesinden geleceğimizi biliyoruz. Turizmin başkentinde göz önünde olan özel sektör temsilcileri ile aynı zamanda devletimizin geliştirmiş olduğu turizm politikalarına da bu vesileyle katkı sunmaktan katma değer yaratıcı bir hizmet oluşturmaktan ötürü de mutluyuz. 
 
Ülke turizminin gelişimine katkı yapmak maksadıyla daha pek çok yeniliği planlamış ve yer geldikçe bunları fa hayata geçirecek bir işletme olarak ülkemizin yarınlarına inanıyor ve insan yapılan hizmetin en üstün görev olduğunu biliyoruz…